Artık 50'den fazla yeni pazarda ve toplam 95 pazarda kullanılabilen Alışveriş reklamları sayesinde, dünya genelinde her zamankinden daha fazla kullanıcıya ulaşın.

Dünya genelinde, yılbaşı alışverişi yapan daha fazla tüketiciye ulaşma

Belirli bir dilde oluşturulmuş tek bir feed'i kullanarak bu dilin konuşulduğu birden çok ülkeyi hedeflemenizi sağlayan çok ülkeli feed özelliği sayesinde, ürünlerinizi tüm dünyada göstermeye başlayın. Örneğin, ürün bilgilerini Almanya için Almanca olarak yüklerseniz aynı ürünler Almancanın konuşulduğu Avusturya ve İsviçre gibi diğer ülkelerde otomatik olarak gösterilebilir. Bu yeni ülkelerde ürünlerinizin tanıtımını yapmaya başlamak için Alışveriş kampanyanızda söz konusu ülkelerle ilgili gönderim ve yer hedefleme bilgilerini ayarlamanız yeterlidir.

Henüz bir feed'iniz yoksa otomatik feed'leri kullanarak ürünlerinizi daha hızlı gönderebilirsiniz. Bu özellik, Alışveriş reklamlarının kullanılabildiği tüm ülkelerde Kasım'dan itibaren sunulmaya başlayacaktır. Yapılandırılmış veriler elde etmek üzere web sitenizi taramak ve başlangıç feed'inizde kullanılacak en güncel ürün bilgilerinizi çıkarmak için Merchant Center'ı etkinleştirmeniz yeterlidir.

Google'da envanteri daha kolay şekilde yönetme

Yeni Merchant Center deneyimi daha net iş akışlarını, daha basit gezinme olanağını ve programla ilgili daha fazla bilgiyi içerecek şekilde yeniden tasarlandı. Güncellenmiş arayüzü kullanarak ürünlerinizi kolayca yönetebilirsiniz. Örneğin, Merchant Center politikalarına uymak amacıyla ürün resimlerinizdeki promosyon yer paylaşımını kaldırmak için otomatik resim iyileştirmelerini etkinleştirebilirsiniz. Ayrıca, ürünlerinizi tanıtmak ve satmak için kullanabileceğiniz ek fırsatları keşfedebilirsiniz.

Gif of the new Merchant Center experience

Örneğin, envanterinizi ABD'deki ve Hindistan'daki Google platformlarında etkinleştirerek ürünlerinizin Google'da (arama sonuçlarındaki zengin snippet'ler ve Google Görseller'deki ürün açıklamaları da dahil) ücretsiz olarak gösterilmesini sağlayabilirsiniz. Google platformları sene sonundan önce başka ülkelerde de kullanıma sunulacaktır.